| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 80 V |
| Tolerance | 30 % |
| Length | 3.9 mm |
| Width | 2.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 2.5 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| DC Resistance (DCR) | 1.5 Ω |
| Max Current Rating | 150 mA |
| Number of Lines | 2 |
| Inductance | 100 µH |
Stock: 5019
Distributors
pcbx
Unit Price$0.52589
Ext.Price$0.52589
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.52589 | $0.52589 |
| 10 | $0.43123 | $4.31230 |
| 25 | $0.39898 | $9.97450 |
| 50 | $0.36915 | $18.45750 |
| 100 | $0.34154 | $34.15400 |
| 300 | $0.32651 | $97.95300 |
| 500 | $0.31215 | $156.07500 |
| 1000 | $0.29886 | $298.86000 |
